Zapraszamy do naszego sklepu - GortoMed w Opolu - ul. Głogowska 37 - tel. 602 78 00 24 - czynne: pon-pt - godz. 8.00 - 16.00 - Z a p r a s z a m y !
linia medyczna

Wózki inwalidzkie, wózki inwalidzkie specjalistyczne

Sklepy Medyczne GortoMed w Opolu, zapraszają do zapoznania się z naszą ofertą wózków inwalidzkich ręcznych, wózków specjalistycznych dla osób niepełnosprawnych oraz skuterów i wózków elektrycznych. Nasze sklepy mieszczą się na ulicy Głogowskiej, Częstochowskiej, Kośnego oraz Krakowskiej w Opolu.
Od początku naszej firmy staramy się wzbogacać naszą ofertę w najlepszy sprzęt rehabilitacyjny dostępny na rynku polskim. Współpracujemy w wieloma firmami zajmującymi się produkcją i importem wózków inwalidzkich. Sprzedajemy wózki inwalidzkie produkowane seryjnie oraz zajmujemy się sprzedażą wózków dobieranych indywidualnie do rodzaju schorzenia i potrzeb pacjentów.


Sklepy medyczne GortoMed w Opolu

Sklepy czynne poniedziałek - piątek, godz 8.00 - 16.00


Wózki inwalidzkie są refundowane przez NFZ

logo NFZNa podstawie wniosku na zaopatrzenie w wózek inwalidzki, wystawionego przez lekarza, można uzyskać refundację wózka inwalidzkiego. Refundacji podlegają wózki inwalidzkie ręczne, wózki inwalidzkie lekkie (dla osób samodzielnie poruszających się) oraz wózki inwalidzkie specjalistyczne. O rodzaju wózka decyduje lekarz wypisujący wniosek, dobierając go do rodzaju schorzenia. Od niedawna wózki inwalidzkie ręczne, czyli dla osób nieporuszających się samodzielnie, może wypisać lekarz podstawowej opieki rodzinnej.


wózki dla aktywnych

 

Wózek inwalidzki lekki Karma

zdjęcie wózkaWózek dla osób samodzielnie poruszających się.
Lekki aluminiowy wózek inwalidzki o nowoczesnym, unikalnym, anatomicznym kształcie, zapewniającym użytkownikowi wyjątkowy komfort oraz lepsze rozłożenie nacisku ciała na pośladki oraz uda. S-Ergo 115 łączy w sobie cechy nowoczesnego, dobrze wyposażonego wózka, z przystępną ceną. Tkanina, z której wykonane jest siedzisko ”oddycha”, a dodatkowo zapobiega gromadzeniu się na jej powierzchni mikroorganizmów.
Wózek posiada odczepiane podnóżki, duże, bardzo wygodne podłokietniki, składane oparcie, hamulec dla opiekuna, anatomicznie, wyprofilowaną ramę siedziska, pokrycie tkaniną AEGIS, podwójny krzyżak oraz ramę wykonaną w całości z aluminium.
Wózek inwalidzki lekki jest refundowany przez NFZ w 100%, dzięki czemu pacjent posiadający wniosek na zaopatrzenie w wózek dla osób samodzielnie poruszających się, nie dopłaca do zakupu wózka. Najczęściej wybierany i najbardziej popularny wózek w naszych sklepach.


Wózek inwalidzki ręczny

zdjęcie wózka wysokiegoWózek inwalidzki ręczny, jest przeznaczony dla osób nie poruszających się samodzielnie. Najczęściej są to osoby po udarach lub mające problem z poruszaniem kołami. Wózek jest prowadzony przez opiekuna, umożliwia przemieszczanie osoby chorej, dzięki czemu możliwe jest poruszanie poza domem oraz przebywanie w pozycji siedzącej wraz z bliskimi. Chory siedzi stabilnie w wózku, ma możliwość uczestniczenia w życiu rodzinnym.< br /> Wózki inwalidzkie ręczne są obecnie bardzo lekkie, mogą posiadać szybkozłączki, umożliwiające szybki demontaż kół.
Wózek inwalidzki specjalny jest refundowany przez NFZ w 100%, dzięki czemu pacjent posiadający wniosek na zaopatrzenie w wózek inwalidzki ręczny, nie dopłaca do zakupu wózka. Wózek inwalidzki ręczny jest refundowany w 100%, bez dopłaty pacjenta.


Wózek inwalidzki specjalny ze stabilizacją tułowia i głowy

zdjęcie wózka wysokiegoWózek inwalidzki specjalny, jest przeznaczony dla osób nie poruszających się samodzielnie, dla pacjentów z niedowładami oraz porażeniami kończyn. Wózek pomaga w opiece nad osobą niepełnosprawną ruchowo, umożliwiając jej przemieszczanie oraz przebywanie w pozycji siedzącej lub półsiedzącej. Dzięki zastosowanym siłownikom pneumatycznym istnieje możliwość odchylania tułowia do pozycji leżącej, natomiast podnóżki mają możliwość unoszenia do góry. Chory ma możliwość uzyskania pozycji leżącej w ciągu chwili. Umożliwia to pielęgnację oraz możliwość dobrania odpowiedniej i najbardziej komfortowej pozycji.
Wózek Karma charakteryzuje się tym, że jest lekki, łatwo się składa i rozkłada, nie zajmuje dużo miejsca oraz nie jest skomplikowany w obsłudze. Jego prostota jest największą zaletą, dzięki temu nie zajmuje dużo miejsca i nadaje się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Wózek inwalidzki specjalny jest refundowany przez NFZ w 100%, dzięki czemu pacjent posiadający wniosek na zaopatrzenie w wózek specjalny, nie dopłaca do zakupu wózka. Wózek specjalny refundowany w 100%, bez dopłaty pacjenta.