Zapraszamy do naszego sklepu - GortoMed w Opolu - ul. Częstochowska 11 - tel. 692 120 065 - czynne: pon-pt - godz. 8.00 - 16.00 - Z a p r a s z a m y !
linia medyczna

Wkładki korekcyjne indywidualne

wkładki korekcyjne w OpoluSklep Medyczny GortoMed informuje o badaniach stóp i wykonywaniu wkładek ortopedycznych !
Nasz sklep specjalizuje się w doborze i produkcji indywidualnych wkładek do butów. W naszej ofercie posiadamy wkładki korekcyjne, wkładki ortopedyczne, wkładki dla osób uprawiających sport oraz wkładki do codziennego użycia. Dodatkowo będziemy wykonywać badania stóp wraz z doborem i wytworzeniem indywidualnej wkładki korygującej wady stóp oraz dobranej w celu polepszenia komfortu stopy.
Posiadamy szeroką ofertę wkładek do wyboru, w zależności od potrzeby zastosowania. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania informacji.


BADANIE STÓP I DOBÓR WKŁADEK INDYWIDUALNYCH


Badanie stóp - dobór wkładek korekcyjnych w GortoMED

Opole - ul. Częstochowska 11 - tel. 692 120 065
Nysa - ul. Krzywoustego 28 - tel. 728 442 010
Kluczbork - ul. Zamkowa 3 - tel. 784 287 719


Wkładki termoformowalne wykonane indywidualnie

dobór wkładekFirma GortoMed zajmuje się sprzedażą wkładek wykonywanych indywidualnie w oparciu o badanie stóp pacjenta, wywiad oraz potrzeby badanego. Polecamy wkładki termoformowalne Sidas znanej na całym świecie firmy Podiatech, specjalizującej się w oferowaniu najlepszej technologi dla każdej stopy. Sidas to grupa zajmująca się rozwojem najnowszych innowacji w kooperacji z ekspertami w dziedzinie podologii, sportowcami i medykami. Jak podaje firma Sidas Medical-Podiatech, obecnie na całym świecie 15 000 profesjonalnych dystrybutorów promuje produkty Sidas.
Sklep Medyczny GortoMed jest jednym z dystrybutorów wkładek termoformowalnych. Zajmujemy się dobraniem i dopasowaniem wkładek korekcyjnych w zależności od potrzeb oraz oczekiwanego efektu terapeutycznego.


Proces wykonywania wkładek indywidualnych Sidas

wkładki Sidas
Wykonanie wkładek dopasowanych do pacjenta to proces składający się z kilku etapów, dzięki czemu wkładki będą odpowiednio dopasowane do kształtu stopy, będą spełniały swoją funkcję zależną od potrzeb i wymagań osoby decydującej się na ich wykonanie.
Wkładki korekcyjne mogą być stosowane w różnym celu, aby odciążać, korygować, amortyzować lub wzmacniać propulsję stopy.
Wykonanie wkładek indywidualnych to proces wymagający przeprowadzenia rozmowy, wykonania badania, pomiarów i obserwacji. Na podstawie zebranych informacji wykonuje się wkładkę indywidualnie do potrzeb. Kolejne wnioski są wyciągane podczas stosowania wkładek w życiu codziennym. Jest to kolejne źródło informacji, które pomaga wykonać lepiej każdą następną wkładkę.


Rodzaje materiałów wykorzystywanych do wykonania wkładek korekcyjnych

wkładki Sidas Przeprowadzone badanie stóp pacjenta i wywiad na temat dolegliwości oraz preferencji badanego, umożliwiają wybór odpowiednich materiałów do utworzenia wkładki indywidualnie dopasowanej.
Wśród szerokiej gamy materiałów rozróżniamy kilka grup:
Szeroki wachlarz materiałów i modułów do wykorzystania przy tworzeniu wkładki umożliwia jak najlepsze dopasowanie wkładki do potrzeb klienta oraz pozwala zniwelować wykryte wady lub dolegliwości. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie różnych typów ortezy, umożliwiającej wykonywanie wszystkich czynności codziennego dnia. Wkładki spełniają wymagania dotyczące wysokiej jakości i skuteczności. Stosowane materiały są opracowywane i tworzone specjalnie na potrzeby wykonania wkładek termoformowalnych.


Rodzaje i przeznaczenie wkładek indywidualnych Sidas

badanie stóp Wkładki Sidas posiadają kilkanaście linii standardowych. Jedną z linii są wkładki przeznaczone do codziennego stosowania przez kobiety oraz mężczyzn. Jest to grupa wkładek przeznaczonych do stosowania w pracy, w wyjściu na spacer lub podczas wykonywania codziennych czynności.
Kolejną linię stanowią różnego rodzaju wkładki sportowe, które możemy podzielić na kilka grup w zależności od rodzaju sportu lub intensywności i stopnia wysiłku.
Specjalną linię stanowią wkładki ortopedyczne, do stosowania na patologie występujące w obrębie stopy lub kończyn dolnych. Wkładki ortopedyczne korygują wszelkie możliwe patologie występujące w obrębie stopy.
Osobną linię tworzą wkładki dla dzieci, stosowane do codziennych aktywności oraz wkładki korekcyjne, korygujących wady stóp takie jak koślawość stóp, płaskostopie oraz inne. Wybierając odpowiednią bazę mamy możliwość zniwelować wady, poprawić sprawność stopy lub komfort chodzenia czy biegania.


BADANIE STÓP I DOBÓR WKŁADEK INDYWIDUALNYCH


Wykonujemy wkładki indywidualne dla osób z problemami:

Wykonane przez nas wkładki ortopedyczne mogą być stosowane nawet przez osoby, które chodzą bardzo dużo, a chcą uniknąć bólu stóp, kolan czy bioder.
Pierwsza wizyta owocuje już tym, że specjalista - fizjoterapeuta na podstawie wywiadu i badań określi bardzo dokładnie jaki problem Państwu dolega, a następnie jakie wkładki ortopedyczne będą odpowiednie.
Druga wizyta to formowanie wkładek oraz naniesienie korekcji. Korekcję dokonujemy przed formowaniem wkładki, podczas formowania oraz po uformowaniu wkładki. Wkładki formujemy bezpośrednio na Twojej stopie. Dzięki temu są one idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.
Po uformowaniu wkładki są obrabiane i dopasowane do obuwia. Zaletą polecanych przez nas wkładek jest możliwość dokonywania korekcji po użyciu przez osobę korzystającą z wkładek. Możliwe są kolejne korekty wkładki.
Zapraszamy do kontaku z nami - pracownicy GortoMed


Wkładki ortopedyczne

- rodzaje wkładek