Zapraszamy do naszego sklepu - GortoMed w Opolu - ul. Kośnego 47/8 - tel. 602 78 00 24 - czynne: pon-pt - godz. 8.00 - 16.00 - Z a p r a s z a m y !
linia medyczna

Witamy na naszej stronie !

Nasza firma GortoMed zajmuje się sprzedażą wyrobów medycznych, różnego typu sprzętu do rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej i środków pomocniczych. Sprzęt rehabilitacyjny i przedmioty ortopedyczne to nasz największy asortyment.
Nasz sklep w Opolu przy ul. Kośnego, specjalizuje się między innymi w zaopatrzeniu dziecięcym. Posiadamy wiele ortez dla dzieci, dobieramy i zamawiamy ortezy dziecięce pod pacjenta. Podczas wielu lat pracy, zdobyliśmy doświadczenie w dopasowaniu ortez stabilizatorów, wózków inwalidzkich specjalnych, pionizatorów, fotelików indywidualnie, do dziecka. Zapraszamy do kontaktu z nami.


Sklepy medyczne GortoMed w Opolu


Wyroby medyczne dla dzieci refundowane przez NFZ

logo NFZPrzedmioty ortopedyczne dla dzieci są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia do wielkości limitu ustalonego przez Ministerstwo Zdrowia. Dopłata pacjenta do sprzętu ortopedycznego następuje w przypadku wartości towaru przekraczającej limit ustalony przez NFZ. Do produktów dziecięcych, refundowanych należą: ortezy kończyny górnej, kończyny dolnej, gorsety ortopedyczne, gorsety do leczenia skolioz, kołnierze ortopedyczne, balkoniki i wózki inwalidzkie, wózki specjalistyczne dziecięce, pionizatory i foteliki dla dzieci.
W razie pytań, proszę o kontakt z naszym sklepem, gdzie można uzyskać szczegóły dotyczące refundacji poszczególnych wyrobów medycznych. Zapraszamy.


Foteliki rehabilitacyjne

zdjęcie fotelika rehabilitacyjnegoFotelik rehabilitacyjny Słonik - rozmiar 1,2
Fotelik rehabilitacyjny SŁONIK służy do wstępnej pionizacji dzieci w pozycji siedzącej. Wózek jest przyjazny dziecku i środowisku, może być używany zarówno przez dzieci z porażeniem spastycznym, jak i bardzo wiotkie – o zmniejszonym napięciu mięśniowym.
Regulowane peloty boczne umożliwiają korygować wady postawy. Fotelik może być bardzo przydatny także w różnego typu schorzeniach ortopedycznych. Kamizelka umożliwia szybkie i błyskawiczne zapięcie i odpięcie dziecka w urządzeniu.
Fotelik występuje w trzech rozmiarach, dobieranych w zależności od wymiarów i wieku dziecka (rozmiar 3 – większa dopłata, możliwość dokupienia wyposażenia dodatkowego)


Aparaty, ortezy stawu biodrowego

zdjęcie orteza odwodząca bioderAparat stabilizująco-odwodzący staw biodrowy
Aparat odwodzący kończyny dolnej w stawie biodrowym wraz ze stabilizajcą w fizjologicznym ustawieniu kończyn dolnych. Aparat w działaniu statycznym unieruchamia staw biodrowy, w dynamicznym zapobiega rotacji wewnętrznej oraz przywodzeniu kończyn dolnych w stawie biodrowym. Wspomaga ruch naprzemienny kończyn, z uwzględnieniem ruchu miednicy w płaszczyźnie czołowej.
Aparat przeznaczony do stosowania u dzieci, wg wskazania lekarza lub rehabilitanta. Aparat musi być odpowiednio dobrany i ustawiony w prawidłowej, wymaganej pozycji.
Główne wskazania do stosowania: brak lub niepełna stabilizacja stawu biodrowo-udowego w przebiegu mózgowego porażenia dziecięcego i przepukliny oponowo-rdzeniowej.


zdjęcie aparat stawu biodrowegoAparat unieruchamiająco – odwodzący z regulacją zgięcia i wyporstu
Aparat odwodzący kończyny dolne w stawie biodrowym, wraz ze stabilizajcą w stawie, wraz z fizjologicznym ustawieniu kończyn dolnych. Orteza jest przeznaczona głównie dla dzieci ze wzmożoną lub spastyczną pracą przywodzicieli stawu biodrowego, która powoduje chód scyzorkowy oraz może prowadzić do podwichnięcia lub zwichnięcia stawu biodrowego.
Aparat przeznaczony do stosowania u dzieci, wg wskazania lekarza lub rehabilitanta. Aparat musi być odpowiednio dobrany i ustawiony w prawidłowej, wymaganej pozycji.
Główne wskazania do stosowania: Diplegia plastyczna, quadriplegia spastyczna, zwichnięcie lub podwichnięcie stawu biodrowego.