Zapraszamy do naszego sklepu - GortoMed w Opolu - ul. Kośnego 47 - tel. 602 887 966 - czynne: pon-pt - godz. 8.00 - 16.00 - Z a p r a s z a m y !
linia medyczna

Pieluchomajtki, majtki chłonne i podkłady

GortoMed zajmuje się sprzedażą środków pomocniczych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zajmujemy się zaopatrzeniem osób leżących w pieluchomajtki i majtki chłonne. Towary te są częściowo refundowane, można zaopatrywać się w naszmy sklepie w produkty firmy Seni oraz Tena.
Pieluchomajtki dobiera się w zależności od rozmiaru pacjenta oraz w zależności od typu pieluch. Pieluchy mają różne kształty i stopnie chłonności.
Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego produktu. Zapraszamy


Sklepy medyczne GortoMED


Pieluchomajtki oraz majtki chłonne są refundowane przez NFZ

logo NFZDofinansowanie na pieluchomajtki można uzyskać otrzymując od lekarza wniosek na zaopatrzenie w tego typu sprzęt. W NFZ zostaje wydana karta zaopatrzenia comiesięcznego, uprawniająca do korzystania z dofinansowania. Wraz z kartą i wnioskiem na zaopatrzenie należy udać się do sklepu medycznego, gdzie można zrealizować wniosek i otrzymać pieluchomajtki.
Kody i wielkość zniżki przy zakupie pieluch: W ramach zlecenia, pacjent sam decyduje co chce zakupić.


Kto może się starać o dofinansowanie do pieluchomajtek?

pieluchomajtki i majtki chłonnePieluchomajtki oraz majtki chłonne przeznaczone są dla osób leżących, niesamodzielnych ze średnim, ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu.
Najbardziej chłonne, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa przed przeciekaniem.
Są wykonane z miękkiego, w pełni oddychającego materiału, dzięki czemu zapewniają komfort i zdrowie skóry. Unikalny system neutralizuje nieprzyjemny zapach.

Dobór odpowiednich pieluchomajtek:
Wybierając pieluchomajtki bądź pieluchy, należy postawić sobie następujące pytania : Cechy pieluch:


Nasza firma poleca produkty Seni oraz Tena

pieluchy TenaTENA - Od 1992 roku TENA jest obecna również w Polsce.
Współpraca z klientami stanowi kluczowy aspekt ich działalności.
Identyfikując potrzeby profesjonalistów oraz sytuacje, w jakich mogą się znaleźć, przyczyniają się do podnoszenia jakości życia, zapewniając jak najlepsze produkty i usługi przeznaczone dla Państwa.


pieluchy Seni SENI - Seni to marka z której zaufały już miliony osób na całym świecie.
Seni od lat towarzyszy osobom z nietrzymaniem moczu oraz opiekunom osób chorych i niepełnosprawnych, dostarczając im produkty chłonne i pielęgnacyjne doskonałej jakości.
Wybierając znanych i sprawdzonych producentów, mamy pewność, że produkty ofertowane przez nas będą najlepszej jakości i spełnią życzenia naszych klientów.


Jak uzyskać dofinansowanie ?

Aby uzyskać dofinansowanie należy wniosek wystawiony przez lekarza dostarczyć do NFZ.
Możesz to zrobić:
Jeśli korzystasz z przysługujących co miesiąc środków pomocniczych takich jak: zestawy infuzyjne do osobistych pomp insulinowych, pieluchy anatomiczne, pieluchomajtki, sprzęt stomijny, cewniki, worki do zbiórki moczu na podstawie pierwszego zlecenia, NFZ wystawi Ci kartę zaopatrzenia (tzw. „Część B” zlecenia) maksymalnie na okres 12 miesięcy.
W okresie ważności karty zaopatrzenia, nie musisz potwierdzać w Funduszu kolejnych zleceń na ww. środki pomocnicze.

Pamiętaj! Zlecenie na zaopatrzenie comiesięczne może zostać zrealizowane wyłącznie w miesiącach, na które zostało wystawione, z wyłączeniem miesięcy, które upłynęły.

Oprócz zlecenia w oddziale Funduszu musisz okazać dowód osobisty lub inny dowód tożsamości (paszport, prawo jazdy) oraz dokument potwierdzający prawo do świadczeń w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (np. legitymację emeryta, ZUS RMUA itp.)
Pracownik Funduszu sprawdzi zlecenie i jeśli nie ma błędów formalnych zarejestruje je i potwierdzi lub wprowadzi do ewidencji zleceń oczekujących na potwierdzenie - to znaczy, że będziesz czekał w kolejce na refundowany środek. Po potwierdzeniu Fundusz odeśle Ci je pocztą.
Jeśli zlecenie ma błędy formalne, nie może zostać zarejestrowane, musisz poprosić lekarza, aby je poprawił.
Refundowane środki pomocnicze możesz kupić lub otrzymać w sklepach i aptekach, które podpisały umowę z Funduszem.