Zapraszamy do naszego sklepu - GortoMed w Opolu - ul. Częstochowska 11 - tel. 602 88 79 66 - czynne: pon-pt - godz. 8.00 - 16.00 - Z a p r a s z a m y !
linia medyczna

Opaski, stabilizatory, ortezy kończyny dolnej

Wystąpienie urazu lub stany po zabiegach chirurgicznych kończyn dolnych bardzo często wymagają zaopatrzenia w odpowiedni stabilizator. Dobór stabilizatora stawu skokowego, kolanowego czy ortezy na staw biodrowy zawsze uzależniony jest od rodzaju, typu urazu czy też funkcji jaką ma stabilizator spełniać.
Na rynku Polskim pojawiło się bardzo dużo różnego rodzaju ortez, stabilizatorów, opasek, łusek itd. zarówno polskich jak i zagranicznych producentów.
Przy wyborze stabilizatora należy zasięgnąć porady lekarza, rehabilitanta bądź skorzystać z doświadczenia sprzedawcy zajmującego się zaopatrzeniem ortopedycznym. Typ stabilizatora powinien być określony na podstawie przeprowadzonego wywiadu bądź wskazówek udzielonych przez lekarza, a najlepszym rozwiązaniem jest także przymierzenie i wybór najlepiej odpowiadającej ortezy.
Zachęcamy do zadawania pytań na temat ortez i kontaktu z nami przed zakupem. Zapraszamy....


Sklepy medyczne GortoMed w Opolu

Sklepy czynne poniedziałek - piątek

Informujemy, iż nasz sklep z ul. Głogowskiej 37 w Opolu został przeniesioy na skrzyżowanie ul. Częstochowskiej z ul. Witosa w Opolu

Wyroby Medyczne - przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, refundowane przez NFZ

logo NFZNajwiększą część naszej oferty stanowią różnego typu, certyfikowane wyroby medyczne. Większość z tego typu wyrobów jest w różnym stopniu refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, czyli pacjent na zlecenie lekarza uzyskuje dopłatę do wskazanego na wniosku przedmiotu. Jako Świadczeniodawca staramy się poszerzać i uzupełniać ofertę o coraz to nowsze i lepsze produkty. Realizujemy wnioski na zaopatrzenie w sprzęt ortopedczny i środki pomocnicze.


Ortezy stawu skokowego

Stabilizatory stawu skokowego, opaski na staw skokowy i stopę. Różnego rodzaju ortezy usztywniające, stabilizujące i uciskowe na staw skokowy. Ortezy do stosowania w przypadku stanach po zabiegach chirurgicznych,  w okresie rehabilitacji urazów stopy, w stanach wymagających lepszej stabilizacji stawu skokowego lub w przypadku wskazań profilaktycznych.
Zaopatrzenie stawu skokowego stosuje się w zależności od rodzaju urazu lub potrzeb, zgodnie ze wskazaniami lekarza, rehabilitanta, fizjoterapeuty bądź przez osobę zajmującą się zaopatrzeniem ortopedycznym.
Zakup ortezy powinno się uzgodnić by uniknąć niepotrzebnego wydatku bądź zakupu złego stabilizatora. Bardzo ważny jest wywiad, rozmowa przed zakupem, z której można ocenić na jaki stabilizator się zdecydować.


Zapraszamy do naszych sklepów, na stronie prezentujemy tylko najczęściej wybierane ortezy przez naszych klientów.

orteza stawu skokowego afo-soft

Orteza stabilizująca staw skokowy

model: Afo Soft
Orteza Afo Soft jest wykonana z miękkiego, oddychającego materiału, zapinana jest na rzepy, dodatkowo posiada dwie taśmy wzmacniające stabilizację. Taśmy krzyżując się, są owijane wokół stopy. Dzięki ich elastyczności możliwe jest dopasowanie odpowiedniego napięcia ortezy i regulacji siły stabilizacji, w zależności od aktualnego stanu stopy. Ma to znaczenie zwłaszcza na początku stosowania, gdy stopa jest opuchnięta. W miarę zaniku opuchlizny możliwe jest dociąganie pasków, w celu uzyskania lepszej stabilności.
Dzięki zastosowaniu rzepów, możliwe jest szybkie i łatwe założenie ortezy. Orteza jest małej objętości i mieści się do większości obuwia, zarówno sportowego jak i obuwia codziennego
Orteza polecana na skręcenia i zwichnięcia stopy, w rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych, przy stopach opuchniętych.

orteza na stopęaero stab

Orteza stabilizująca staw skokowy

model: AeroStab
Orteza stawu skokowego wykonana z przepuszczającej powietrze i wilgoć specjalnej tkaniny, tzw. dzianiny dystansowej. Orteza jest uniwersalna, może być stosowana zarówno na prawą jak i lewą stopę. Po założeniu na stopę, należy ustawić odpowiednią siłę ucisku za pomocą sznurowadeł, tak by orteza dopasowała się do stopy. Następnie stosujemy dodatkową stabilizację za pomocą pasków dociągowych, krzyżujących się ze sobą. Paski te są zapinane na rzepy, co umożliwia szybkią zamianę siły stabilizacji.
Dodatkowo orteza posiada stabilizację boczną, dzięki zastosowaniu stalek, wzmocnionych termoplastycznym tworzywem. Orteza posiada także miękkie wyściółki, umieszczone w miejscach narażonych na duży ucisk podczas chodzenia lub biegania.
Orteza polecana do różnego typu obuwia, znajduje zastosowanie po zwichnięciu lub skręceniu stawu piszczelowo-skokowego, w rehabilitacji po urazach i zabiegach chirurgicznych. Stabilizator znajduje zastosowanie przy nawykowych, nawracających skręceniach stawu skokowego oraz po przebytych udarach.

orteza na stopę thuasne

Orteza stabilizująca staw skokowy

model: TH2350
Stabilizator stawu skokowego Malleo Dynastab, francuskiej firmy Thuasne jest jednym z najczęściej polecanych i wybieranych stabilizatorów w naszych sklepach. Stabilizator bardzo dobrze dopasowuje się do kształtów stopy i dolnej części podudzia, wykonany jest z wysokiej jakości materiału przepuszczającego powietrze i wilgoć. Zastosowane poduszki miękkie zapewniają bardzo dobre dopasowanie ortezy. Orteza jest zaciskana na stopie poprzez sznurowadła oraz za pomocą pasków dociągających, zapinanych na rzepy. Założenie i dopasowanie jest łatwe i szybkie.
Ogromną zaletą ortezy Thuasne jest jej mała objętość i dobre dopasowanie zarówno na stopie jak i w bucie. Orteza nie zajmuje dużo miejsca w bucie, dlatego bardzo dobrze pasuje do różnego typu obuwia. Dobra stabilizacja powoduje iż jest wybierana przez sportowców do stosowania po rehabilitacji stawu skokowego.

stabilizator stawu skokowego air

Orteza stabilizująca staw skokowy

model: Air-Heel
Orteza AirHeel została zaprojektowania do stosowania w urazach związanych ze ścięgnem Achillesa. Opaska została wykonana z miękkiej tkaniny neoprenowej, specjalny kształt umożliwia założenie ortezy w okresie rehabilitacji po zabiegu rekonstrukcji ścięgna Achillesa. Opaska wsuwa się na stopę jak skarpetka, zapinana jest za pomocą jednego paska.
Pod łukiem podłużnym stopy i w okolicach pięty, znajdują się specjalne komory powietrzne, przemieszczające powietrze przy każdym kroku, podczas chodzenia. W ten sposób tworzy się pulsujący ucisk, który redukuje obrzęki i poprawia krążenie krwi. Zastosowany system poduszek pneumatycznych i przetaczanie powietrza do komór po obu stronach ścięgna Achillesa, powoduje pulsacyjny masaż. Wpływa to na porawę ukrwienia i redukuje obrzęk.

Aparaty stawu kolanowego

Aparaty funkcjonalne na staw kolanowy zalecane są dla osób, u których występuje konieczność zastosowania dodatkowej stabilizacji kolana. Doskonale się sprawdzają u pacjentów po zabiegach chirurgicznych, w okresie rehabilitacji po urazie lub zabiegu oraz do stosowania profilaktycznie u osób, które miały w przeszłości problemy ze stawem kolanowym.
Większość aparatów posiada możliwość regulacji kąta zgięcia i wyprostu, co umożliwia kontrolę ruchomości stawu kolanowego, jest to ważne w stanach wymagających ograniczenia ruchomości kolana oraz w rehabilitacji podczas stopniowego przywracania sprawności stawu szczególnie po zabiegach chirurgicznych lub po urazach powodujących ograniczenie ruchu w stawie.
Niektóre aparaty znajdują zastosowanie w różnego typu aktywnościach ruchowych oraz w dyscyplinach sportowych.
Nasza oferta zawiera wybrane modele aparatów stawu kolanowego z dostępnych na rynku polskim. Wybierając określone modele kierowaliśmy się ich jakością, ceną sprzedaży oraz szybką dostępnością dla osoby potrzebującej zaopatrzenia w tego typu ortezę.
W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.


Ortezy stawu kolanowego

Stabilizatory stawu kolanowego oraz różnego rodzaju ortezy na staw kolanowy. Ortezy do stosowania w stanach wymagających stabilizacji, usztywnienia stawu kolanowego, zastosowania ucisku bądź do stosowania profilaktycznie. Do stosowania w różnego rodzaju dysfunkcjach stawu kolanowego, powstałych w wyniku przeciążenia, urazu, zmian zwyrodnieniowych bądź po zabiegach chirurgicznych. Stabilizatory stosuje się w stanach wymagających usztywnienia stawu kolanowego, różnego typu zwichnięciach, skręceniach, przy uszkodzeniu więzadeł krzyżowych, łąkotek, rzepki, więzadła rzepki oraz innych urazach. Zaopatrzenie stawu kolanowego powinno być uzgodnione z lekarzem, rehabilitantem bądź skonsultowane przed zakupem z osobą zajmującą się zaopatrzeniem ortopedycznym. Pozwoli to dokonać prawidłowego wyboru ortezy, co korzystnie wpłynie na proces rehabilitacji po urazie lub zabiegu stawu kolanowego bądź pozwoli na lepsze zabezpieczenie kolana u osób z większym ryzykiem wystąpienia urazu kolana. Wybór stabilizatora na staw kolanowy powinien być poprzedzony wywiadem, rozmową. Oferujemy na staw kolanowy różnego typu opaski uciskowe, stabilizatory z szynami bocznymi, ortezy z regulacją kąta zgięcia, bardziej zaawansowane aparaty stawu kolanowego, różnego typu ortezy rzepki zarówno dla osób w okresie rehabilitacji, po rehabilitacji oraz dla aktywnych fizycznie i sportowców.
Zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy rady co do wyboru najlepiej odpowiedniego stabilizatora.


Ortezy na goleń i stopę

Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty ortez do stosowania na goleń i stopę. Są to ortezy usztywniające bądź ograniczające ruch w stawach stopy i kości stopy i podudzia. Ortezy tego typu mogą być bez regulacji kąta zgięcia, czyli usztywniające staw skokowy, z regulacją kąta zgięcia, umożliwiające ograniczanie ruchu stawu skokowego oraz ortezy z dodatkową regulacją siły usztywnienia oraz daje możliwość ustabilizowania stawu skokowego w wybranym kącie zgięcia podeszwowego lub grzbietowego. Tego typu ortezy zastępują stosowanie gipsu w wielu przypadkach, dają możliwość kontroli skóry i stanu uszkodzenia. Ważne jest to w przypadku urazów z wystąpieniem krwiaka lub rany na skórze, a także w stanach po zabiegach chirurgicznych. Zastosowanie ortezy typu "but" umożliwia samodzielne poruszanie się. Wysokość ortezy na goleni zapewnia lepszą stabilizację stopy niż krótkie ortezy stawu skokowego.
Wybór ortezy na goleń i udo warto uzgodnić z lekarzem, rehabilitantem lub osobą zajmującą się zaopatrzeniem ortopedycznym, pozwoli to na wybór najlepiej odpowiadającej ortezy.


logo Gortomed