Zapraszamy do naszego sklepu - GortoMed w Opolu - ul. Częstochowska 11 - tel. 602 78 00 24 - czynne: pon-pt - godz. 8.00 - 16.00 - Z a p r a s z a m y !
linia medyczna

Materace i poduszki przeciwodleżynowe

Materace przeciwodleżynowe bąbelkowe przeznaczone dla osób stale leżących. Materace bąbelkowe zmiennociśnieniowe zapobiegają odleżynom. Zbudowane ze 130 komór powietrznych z tworzywa PCV, które jest łatwe w utrzymaniu czystości. Materace zmiennociśnieniowe posiadają cichą pompę, która powoduje zmiany ciśnienia powietrza wewnątrz materaca, zmienia się więc siła ucisku na skórę leżącego.


Sklep medyczny w Opolu


Wyroby Medyczne - przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, refundowane przez NFZ

logo NFZNajwiększą część naszej oferty stanowią różnego typu, certyfikowane wyroby medyczne. Większość z tego typu wyrobów jest w różnym stopniu refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, czyli pacjent na zlecenie lekarza uzyskuje dopłatę do wskazanego na wniosku przedmiotu. Jako Świadczeniodawca staramy się poszerzać i uzupełniać ofertę o coraz to nowsze i lepsze produkty. Realizujemy wnioski na zaopatrzenie w sprzęt ortopedczny i środki pomocnicze.


Materac bąbelkowy przeciwodleżynowy

Materace bąbelkowe należą do materacu zmiennociśnieniowego. Materac wyposażony jest w pompę, która cały czas pracuje, dostarczając powietrze do materaca. Przeważnie materac bąbelkowy posiada dwie strefy pompowania - na zmianę pompuje się jedna, potem druga, powodując zmiany ciśnienia. Tego rodzaju zabieg powoduje ruch materaca i co za tym idzie odciąża skórę, dając efekt ruchu.


Materac rurowy

Materace rurowe, podobnie jak bąbelkowe pracują na zasadzie zmiany ciśnienia. Pompa dostarcza powietrze do rurek, pompując na zmianę co drugą strefę. Materac rurowy daje lepszy efekt niż materac bąbelkowy. Ma lepsze wartości przeciwodleżynowe. Dodatkowa zaleta jest taka, iż w razie nieszczelności, można wymienić jedną strefę - celę, materac może dalej pracować.


Materace stałociśnieniowe

Materace stałociśnieniowe są bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Ciśnienie tutaj jest stałe, ale odpowiednio dobrane, mogą posiadać programy sterujące pracą materaca, doborem odpowiedniego ciśnienia, potrafią reagować na zachowanie osoby leżącej.


Poduszki przeciwodleżynowe

Rozróżniamy różnego typu poduszki przeciwodleżynowe: gąbkowe, piankowe lub pompowane. Poduszki mogą być stosowane na wózek inwalidzki lub w miejscu gdzie osoba zagrożona odleżynami najczęściej przebywa.


logo Gortomed