Zapraszamy do naszego sklepu - GortoMed w Opolu - ul. Kośnego 47/8 - tel. 602 78 00 24 - czynne: pon-pt - godz. 8.00 - 16.00 - Z a p r a s z a m y !
linia medyczna

Kołnierze szyjne i gorsety na kręgosłup

Kołnierze i gorsety ortopedyczne
Kołnierze zalecane przy różnego typu uszkodzeniach lub zmianach zwyrodnieniowych odcinka szyjnego kręgosłupa, gorsety stosowane przy złamaniach kręgów kręgosłupa.
Gorsety Jevetta to sztywne ortezy do stosowania w różnego typu złamaniach kręgosłupa oraz stanach wymagających usztywnienia.
Pasy kręgosłup
Pasy stosowane w urazach kręgosłupa lub zmianach w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, najczęściej wyposażone w fiszbiny usztywniające, pasy zapinane na rzepy z regulacją siły ścisku.
Wysokie sznurówki półsztywne, stosowane do usztywnienia większej powierzchni kręgosłupa, wyposażone w fiszbiny usztywniające, obejmujące odcinek lędźwiowy, krzyżowy a także piersiowy kręgosłupa.


Sklep medyczny w Opolu


Wyroby Medyczne - przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, refundowane przez NFZ

logo NFZNajwiększą część naszej oferty stanowią różnego typu, certyfikowane wyroby medyczne. Większość z tego typu wyrobów jest w różnym stopniu refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, czyli pacjent na zlecenie lekarza uzyskuje dopłatę do wskazanego na wniosku przedmiotu. Jako Świadczeniodawca staramy się poszerzać i uzupełniać ofertę o coraz to nowsze i lepsze produkty. Realizujemy wnioski na zaopatrzenie w sprzęt ortopedczny i środki pomocnicze.


Kołnierze szyjne ortopedyczne

Kołnierze ortopedyczne stabilizujące odcinek szyjny kręgosłupa. Do stosowania w urazach kręgosłupa szyjnego, głowy, po zabiegach chirurgicznych lub w innych stanach wymagających zwiększenia stabilizacji odcinka szyjnego lub usztywnienia.
Kołnierze typu Schantz - miękkie, stabilizujące szyję w pozycji uniesienia brody, hamujące ruchy "potakiwania".
Kołnierze typu Florida - miękkie z twardą wkładką, większa stabilizacja i usztywnienie od kołnierzy Schantz.
Kołnierze Philadelphia - półsztywne, dwuczęściowe, hamują ruchy "potakiwania" oraz ruchy w prawo i w lewo. Zapewniają wysoki stopień stabilizacji.


Gorsety sztywne i półsztywne na kręgosłup

Gorsety sztywne kręgosłupa stosowane są głównie na złamania kręgosłupa. Stosowanie gorestów tego typu zastępuje opatrunek gipsowy, stosowany dawniej. Najpopularniejszym gorsetem sztywnym jest gorset Jevetta, stosowany na złamania dolnego odcinka kręgosłupa, głównie odcinek lędźwiowy i krzyżowy. Może być stosowany na górny odcinek piersiowy.
Bardziej skomplikowane gorsety stosujemy w wyższych partiach kręgosłupa. Stosuje się tu gorsety szkieletowe, z podpórką lub dodatkowo opaską typu "halo".


logo Gortomed