Obuwie Memo w Opolu - Sklep Medyczny przy ul. Kośnego 47/8, tel. 77 556 05 03
linia medyczna

Badanie stóp dzieci w naszym sklepie

badanie stóp W naszym sklepie prowadzimy badania stóp u dzieci. Aby się umówić skontaktuj się z nami. Badania odbywają się najczęściej raz w miesiącu, pacjenci są umawiani na kolejne godziny. Badanie stopy polega na zebraniu wywiadu, manualnym i poglądowym badaniu stopy i badaniu na podoskopie.
Każde badanie kończy się oceną stanu stopy i określeniem rodzaju występującej wady, jeśli taka się pojawia. Następnie następuje dobranie odpowiedniej do wady wkładki ortopedycznej lub obuwia diagnostyczno-korekcyjnego Memo. Najczęstsze wady stóp u dzieci to stopa płaska, czyli płaskostopie, polegające na obniżeniu łuku podłużnego stopy u dziecka. Towarzyszyć płaskostopiu może koślawość stopy, czyli stopy płasko-koślawe. W tego typu wadzie dobiera się wkładki unoszące łuk podłużny stopy lub wkładki supinujące, korygujące koślawość stopy.
W badaniu ocenia się także ustawienia kolan. Najczęstsza wada kolan to koślawość kolan lub szpotawość kolan, korekcje można wykonywać także za pomocą wkładek ortopedycznych. Podczas badania zaleca się także prowadzenie ćwiczeń korekcyjnych, które wpływają na korekcję wad i są nierozłącznym elementem korekcji wady.

badanie stop


Problem wad stóp

badanie stóp
Badania stóp u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, wskazują na znaczne występowanie wad stóp. Niewielkiego stopnia nieprawidłowości w budowie stopy mogą się powiększać z wiekiem, prowadząc do wad w stawach kolanowych, stawach biodrowych czy w kręgosłupie.
Wady postawy ciała powstawjące w wyniku występowania wad stóp świadczą o tym, iż problem wad stóp nie powinien być lekceważony.
Szybkie wykrycie i podjęcie działań, zapobiegających dalszym rozwojom wad ma bardzo duże znaczenie.
Bardzo ważną rolę z wykryciu wady lub nieprawidłowości odgrywają rodzice oraz opiekunowie najmłodszych. Warto pomyśleć o sprawdzeniu prawidłowości rozwoju stóp małego dziecka przy okazji badania kontrolnego u lekarza oraz obserwować sposób chodzenia, ustawiania stóp.
Warto uczestniczyć w różnego rodzaju badaniach kontrolnych organizowanych przez instytucje, firmy zajmujące się korekcją wad lub sklepy zajmujące się sprzedażą obuwia korekcyjnego.

Polecamy badania stóp w Sklepie Medycznym GortoMed w Opolu, przy ul. Kośnego 47.

Badania stóp dzieci są organizowane od kilku lat. Badania prowadzą osoby mające doświadczenie w badaniu i ocenie prawidłowości stóp u dzieci.
Aby umówić się na badanie, należy skontaktować się ze sklepem GortoMed i umówić się na wybrany termin. Podczas badania przeprowadzany jest wywiad z dzieckiem i rodzicem oraz jest badana stopa i oceniana postawa ciała.
Na podstawie tych badań zalecana jest właściwa korekcja wady.
Zapraszamy do kontaktu z nami !!

Obuwie dla dzieci - Memo - system diagnostyki i korekcji wad stóp

obuwie ortopedyczne

Obszarem diagnostycznym obuwia Memo jest jego podeszwa.

Na jej powierzchni oraz na obcasie zostało wyodrębnionych sześć stref z wypukłymi paskami bieżnika.
Podczas używania obserwujemy ścieranie się pasków. Starte fragmenty umożliwiają szybką i precyzyjną diagnozę oraz ewentualne dobranie wkładek.
Po dobraniu odpowiedniej wkładki zaleca się aby dziecko spędzało w butach Memo jak najwięcej czasu, ponieważ wtedy dokonuje się korekcja wady.

Okres stosowania wkładek jest uzależniony od wieku dziecka i stopnia utrwalenia wady. W przypadku braku konieczności zastosowania wkładki korygującej, obuwie korekcyjne Memo spełnia funkcję profilaktyczną.

Szczegóły działania systemu korekcji wad stóp oraz obuwia korekcyjnego, opisane zostały poniżej.

BADANIE STÓP I DOBÓR WKŁADEK INDYWIDUALNYCH


Obuwie Memo - system oceny i korekcji wad stóp u dzieci

obuwie ortopedyczne Polecamy stosowanie obuwia Memo oraz wkładek ortopedycznych w celach profilaktycznych, diagnostycznych i profilaktycznych.
Obuwie Memo jest specjalnego typu obuwiem, zaprojektowanym i obmyślanym podczas wieloletnich obserwacji dzieci oraz w oparciu o obecne poglądy w zakresie leczenia, korekcji i profilaktyki wad stóp.
Obuwie jest podstawowym ogniwem tego systemu. Posiada wysoką, usztywnioną podpiętkę, mającą na celu ustabilizować staw skokowy i wymusić prawidłowe ustawienie stopy oraz podeszwę ze specjalnym obcasem i zaznaczonymi strefami ścierania.
Obuwie zdrowotne, korekcyjne, ujawniające prawidłowość morfologiczno-czynnościową stóp lub istniejące wady bądź ich symptomy.
Etapy stosowania systemu Memo:

Profilaktyka wad stóp

buty_memo Obuwie Memo jest wskazane do stosowania w profilaktyce wad stóp. Stosowanie butów z wysoką sztywną piętą oraz podeszwami o specjalnej konstrukcji pozwoli uniknąć, zapobiec lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia wady. Bardzo zalecane jest stosowanie obuwia u dzieci, których rodzicie lub rodzeństwo posiadali płaskostopie lub koślawość stóp czy kolan.

Diagnostyka stopy u dzieci

Stosowanie obuwia Memo, z całym zastosowanym systemem, pozwala wykryć płaskostopie, koślawość pięt, koślawość kolan czy inne wady budowy lub funkcji stóp. Dzięki zastosowaniu podeszwy z określonymi strefami ścierania, mamy możliwość zobaczenia występującej nieprawidłowości. Jest to sygnał, że powinniśmy skonsultować ten wynik z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą.

Korekcja występujących wad

Korekcja wady po jej wykryciu odbywa się przy użyciu obuwia Memo oraz ewentualnego zastosowania wkładek ortopedycznych, zgodnie z zaleceniem po konsultacji w miejscu zajmującym się sprzedażą tego typu obuwia. Aby widoczne były efekty stosowania Memo, obuwie powinno być noszone przez większość dnia. Należy zaznaczyć, iż samo zatrzymanie postępującej wady, jest sukcesem.

Dostępność obuwia Memo w Opolu

Obuwie Memo wraz z całym systemem do profilaktyki, diagnostyki i korekcji wad stóp jest dostępne w Sklepie Medycznym w Opolu, przy ulicy Kośnego 47/8.
Zapraszamy do kontaktu z nami !

BADANIE STÓP I DOBÓR WKŁADEK INDYWIDUALNYCH